201007120501357835.jpgimg81img101img102
NEWSLETTER
Děkujeme za Váš zájem.
Odebírejte novinky e-mailem:
Reklama


Doporučujeme skvělý
penzion v srdci Vysočiny!
www.DetiBazar.cz

Přestaňte i Vy kouřit s elektronickou cigaretou!

Přestaňte i Vy kouřit s elektronickou cigaretou!

Elektronická cigareta je moderní a velice účinný způsob, jak přestat snadno kouřit. Díky elektronické cigaretě budete kouřit zdravěji a levněji, než s cigaretami klasickými. Klasická cigareta totiž obsahuje krom nikotinu i mnoho dehtu a rakovinotvorných látek, které jsou příčinou toho, že kouření zkracuje délku života v průměru o 12 let.  Jak sami vidíte, plíce kuřáka jsou silně zanesené dehtem.

Oproti tomu elektronická cigareta – i když z ní nasajete kouř a „hoří“, obsahuje pouze nikotin.

Elektronická cigareta nebo nikotinová náplast?

Pokud přestáváte kouřit, musíte se poprat hned z dvěmi závislostmi.Tou první je závislost na nikotinu, na který si tělo zvyklo a pokud mu ho nedodáte, nastávají abstinenční příznaky. Proti tomu lze relativně snadno bojovat tak, že tělu dodáte nikotin jinou cestou, např. v podobě nikotinových náplastí, nebo žvýkaček. Horší je to s psychickou závislostí. Po léta jste byli zvyklý na určitý rutiál, který byl s cigaretou spjatý – cigareta při čekání na autobus, při „kafíčku“ a podobně. Tento zvyk se odstranuje jen stěží, ale pokud držíte v ruce elektronickou cigaretu, která uvolnuje kouř a „hoří“, tělo tím do určité míry oklamete. Hlavní úkol je stále na Vás, ale zkušenosti s elekronickou cigaretou ukazují, že prudce zvyšuje vaše šance na to, že s kouřením trvale přestanete.

Jak elektronická cigareta vlastně funguje?

Vše funguje zcela automaticky a elektronickou cigaretu můžete začít ihned používat. Vložíte si cigaretu do úst, potažením se díky energii z baterie rozpálí atomizér na teplotu, kdy se začne vypařovat z patrony nikotinová mlha (dým) a vy tuto nikotinovou směs vdechujete. Je pouze na kuřákovi elektronické cigarety, jak silnou nikotinovou patronu využije. Může dokonce zvolit i patronu bez nikotinu. K dispozici je mnoho variant příchutí a úrovní koncentrace nikotinu v patroně.

 

Elektronická cigareta

Elektronická cigareta – výhody

Krom samozřejmých výhod, které elektronická cigareta přináší, tedy mnohem zdravější a levnější kouření, oceníte určitě také to, že elektronická cigareta nevydává žádný zápach a vy tak můžete kouřit v podstatě kdekoliv.


Elektronická cigareta je dražší, ale zdravější než klasická

19. srpna 2008  20:46

Elektronické cigarety mají být zdravější, neobtěžují okolí a v konečném důsledku vyjdou levněji než klasické cigarety. Alespoň to tvrdí výrobci a prodejci. Podívejte se, jak toto zařízení funguje

Zdroj: http://technet.idnes.cz/elektronicka-cigareta-je-drazsi-ale-zdravejsi-nez-klasicka-pal-/tec_technika.aspx?c=A080819_204603_tec_technika_vse


Elektronické cigarety mají být zdravější, neobtěžují okolí a v konečném důsledku vyjdou levněji než klasické cigarety. Alespoň to tvrdí výrobci a prodejci. Podívejte se, jak toto zařízení funguje

Zdroj: http://technet.idnes.cz/elektronicka-cigareta-je-drazsi-ale-zdravejsi-nez-klasicka-pal-/tec_technika.aspx?c=A080819_204603_tec_technika_vse

 


Názory odborníků, známých osobností a našich zákazníků na e-cigarety

MUDr. Luboš Kusenda (z Léčebny tuberkulózních a respiračních nemocí v Janově):

„Elektronická cigareta je samozřejmě méně škodlivá než klasická a uspokojuje pacienta jak po stránce naučeného chování, tak potlačuje abstinenční příznaky. Kouřit vás ale neodnaučí – i v ní je nikotin, takže si tělo na svou dávku stejně přijde.“  Celý článek ZDE.

MUDr. Vlaďka Saková (z neurologického oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem)

„Při odvykání kouření je to skvělá berlička, protože na rozdíl od různých nikotinových náplastí a žvýkaček má odvykající kuřák díky designu i funkčnosti e-cigarety pocit srovnatelný s kouřením klasické cigarety,“ Celý článek ZDE.

MUDr. Karel Urban (odborník na léčbu následků kouření z ústeckého Studia ZDRAVÍ):

„Elektronickou cigaretu považuji za jednu z velmi vhodných pomůcek při řešení psychosociální závislosti na kouření. Ve svém studiu aplikuji elektronickou cigaretu třem pacientům, kteří zatím mají dobré výsledky. Pro konečný verdikt si ale budeme muset počkat. Nekuřák se stane nekuřákem až po roce.“ Celý článek ZDE.

Herec Oldřich Kaiser:

„Nemohu si to vynachválit, můžu kouřit v divadle, v letadle, na návštěvách, u známých s dětmi a nikoho neobtěžuju tím, že to čadí, a můžu všem vesele foukat do frňáku."

Zpěvačka Marta Kubišová:

Tím, že jsem kuřák, jsem musela být při všech dlouhých letech olepená nikotinovými náplastmi. Ale tentokrát jsem si na to pořídila úžasnou věc, to můžu tedy skutečně kuřákům doporučit, elektronickou cigaretu, která se skládá z toho, že máte baterii, našroubujute si prostě náústek, kde je nikotin čistej, žádnej dehet, žádný zplodiny, nic."

Herečka Vilma Cibulková:

To se vytváří pára, vlastně taková voňavá pára a do vzduchu nejde vůbec kouř. Je to jenom pára. Je to taková simulace. No, a pro nás blbce kuřáky, když se tam rozsvítí to světýlko a zakouří nám to takhle pěkně u těch úst, tak nám to dělá dobře."

Herec Otakar Brousek ml.:

Mohu to všem jen doporučit, nikdo vás nevyžene ven na mráz. Díky e-cigaretě se nezbyvuji zlozvyku, kouřím dál, ale mnohem zdravěji."

Senátor Jaroslav Kubera:

„Elektronická cigareta je vhodná například při cestování lodí, letadlem nebo do Sněmovny,“